Menu

Skorzewo bez punktu na wiosenną inaugurację (FOTO)

Falstart na wiosenną inaugurację piłkarskiej A-klasy zanotowali zawodnicy KS Skorzewo, którzy na własnym boisku ulegli Sławkowi Borzechowo 1:2 (1:0).

Gospodarze bardzo szybko otworzyli wynik spotkania. Już w 3. minucie celnym uderzeniem piłkę do siatki skierował Krzysztof Cichosz. Mimo kilku okazji na podwyższenie prowadzenia, miejscowi przed przerwą nie zdołali udokumentować swojej przewagi drugim golem, choć jeszcze raz pokonali golkipera Sławka, to bramka nie została jednak uznana.

Po zmianie stron skorzewiacy dalej posiadali inicjatywę, jednak kilka razy borzechowianie znajdowali się w obrębie pola karnego rywala, jednak ich strzały mijały światło bramki. Podopieczni Ireneusza Zaracha dążąc do drugiego gola, wydawało się, że starali się wejść z piłką do bramki, ale ze względu na gąszcz zawodników w „szesnastce” przyjezdnych, było to niewykonalne. W 67 minucie po serii dwóch rzutów wolnych, po podyktowaniu których mocno protestowali gospodarze, padł gol wyrównujący. Po tym golu borzechowianie poczuli wiatr w żaglach i odzyskali wiarę w zdobycie trzech punktów na terenie przeciwnika. Tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra, zdobyli swojego drugiego gola i zgarnęli komplet punktów.

W ligowej tabeli KS Skorzewo spadło z 4. na 6. pozycję, gromadząc 23 punkty. W najbliższą sobotę (9.04) zespół z gminy Kościerzyna uda się na wyjazdowe starcie z Beniaminkiem 03 Starogard Gdański.

Ostatnio zmienianywtorek, 05 kwiecień 2016 22:17