Menu

Emocjonujący Turniej Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Firmy BAT (FOTO) Wyróżniony

Emocjonujący Turniej Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Firmy BAT (FOTO)

W sobotę, 12 listopada 2016 r. Hala Sportowa Sokolnia stała się areną siatkarskich zmagań kobiet. Turniej odbywał się pod patronatem Starosty Powiatu Kościerskiego oraz Burmistrza Miasta Kościerzyna. Głównym sponsorem turnieju, czyli fundatorem pucharu głównego, statuetek oraz atrakcyjnych nagród rzeczowych była firma „BAT” z Sierakowic, która również w Kościerzynie ma jeden ze swoich oddziałów. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie i dostarczał sporo emocji zarówno samym zawodniczkom, jak i zgromadzonej w hali publiczności, która dopingowała drużynom.

O godzinie 9.00 nastąpiło uroczyste otwarcie zawodów, przywitanie drużyn oraz zapoznanie zawodniczek z zasadami rozgrywek. W zawodach udział wzięło 5 drużyn: Campari Przodkowo, Forpula Lipusz, Kiszewianki Stara Kiszewa, BAT Sierakowice oraz w roli gospodarza BAT KOSiR Kościerzyna. Zespoły rywalizowały systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Mecze rozgrywane były jednocześnie na dwóch boiskach. Publiczność w hali podziwiać mogła wiele widowiskowych zagrań, zwrotów akcji, czyli siatkówki w najpiękniejszym wydaniu.

Rywalizacja była bardzo wyrównana i zacięta, o czym świadczy chociażby to, że o zwycięstwie w niektórych spotkaniach decydował dopiero tie-break. Emocji dodawał też fakt, że do zakończenia ostatniego spotkania nie można było wyłonić zdobywców poszczególnych miejsc, a o kolejności na podium decydował stosunek setów. Zmagania trwały aż do 14. Więc wszystkie drużyny musiały się popisać kondycją i skutecznością.

W tej edycji turnieju także publiczność mogła sprawdzić swoje umiejętności i wziąć udział w siatkarskich konkurencjach, które na nich czekały i zdobyć nagrody „prawdziwego kibica”.

Wyniki poszczególnych spotkań:

Campari Przodkowo – Kiszewianki Stara Kiszewa 2:1 (24:26, 27:25, 17:15)

BAT KOSiR Kościerzyna – BAT Sierakowice 1:2 (14:25, 25:20, 10:15)

Campari Przodkowo – Forpula Lipusz 0:2 (17:25, 12:25)

Kiszewianki Stara Kiszewa - BAT KOSiR Kościerzyna 2:0 (25:16, 25:21)

BAT Sierakowice -  Forpula Lipusz 2:0 (25:16, 25:19)

Campari Przodkowo - BAT KOSiR Kościerzyna 2:0 (25:20, 25:16)

Kiszewianki Stara Kiszewa -  BAT Sierakowice 0:2 (18:25, 16:25)

Forpula Lipusz -  BAT KOSiR Kościerzyna 2:1 (25:17, 20:25, 15:8)

Campari Przodkowo - BAT Sierakowice 2:1 (14:25, 25:22, 15:11)

Kiszewianki Stara Kiszewa - Forpula Lipusz 2:0 (25:19, 25:22)

Klasyfikacja końcowa turnieju:

  1. BAT Sierakowice
  2. Campari Przodkowo
  3. Kiszewianki Stara Kiszewa
  4. Forpula Lipusz
  5. BAT KOSiR Kościerzyna

Wszystkie drużyny za udział w turnieju otrzymały pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz upominki – w tym między innymi specjalnie przygotowane kubki z akcentem sportowym. Siatkarki, które zajęły trzy pierwsze miejsca otrzymały także koszulki zaprojektowane specjalnie na zawody. Puchar dla zwycięzcy zdobyła drużyna BAT Sierakowice, także statuetka dla MVP powędrowała do siatkarki z tej drużyny. Sponsorem nagród była firma BAT, której przedstawiciel wręczał wyróżnienia, zaś organizatorem był Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościerzynie przy pomocy PZS nr 1.

Obszerna fotorelacja z turnieju dostępna na naszym profilu: www.facebook.com/kosirkoscierzyna

Wkrótce również film z zawodów na naszym kanale Youtube: www.youtube.com/channel/UCiksJ5vkmZaTxpcBayZF2IQ

Dodaj komentarz

Niedopuszczalne jest umieszczanie na forum, treści naruszających obowiązujące prawo,zasady współżycia społecznego lub dobre obyczaje, zawierających treści naruszające prawa i dobra osobiste osób trzecich, dyskryminujące płeć, rasę, narodowość, język czy religię oraz nawołujące do przemocy, a także treści o charakterze reklamowym. Zabrania się również umieszczania na forum artykułów skopiowanych z innych mediów bez zgody ich autorów. Niedopuszczalne jest umieszczanie na forum treści o charakterze komercyjnym, promującym ofertę komercyjnych stron www, produktów, usług itp. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu SportowaKoscierzyna.pl. Redakcja ani Wydawca nie ponoszą odpowiedzialności za publikowane treści. Administrator forum ma prawo usunąć całość lub część wpisów łamiących ten regulamin, a ich autorom zablokować możliwość uczestnictwa w dyskusjach na forum. Uczestnictwo w dyskusji, oznacza akceptację powyższego zapisu

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Facebook

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie ze strony oznacza akceptację wykorzystywania plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Polityka prywatności - czytaj