Menu

II Turniej Szachowy Kościerskiej Szkółki Szachowej 2016 - relacja

II Turniej Szachowy Kościerskiej Szkółki Szachowej 2016 - relacja

17 grudnia 2016 r. w Kościerskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kościerzynie odbył się „II Turniej Szachowy Kościerskiej Szkółki Szachowej 2016”. Do rozgrywek szachowych zgłosiło się łącznie 31 miłośników „królewskiej gry”. Zawody przeprowadzono w dwóch grupach turniejowych. W grupie A rywalizowali seniorzy i gimnazjaliści, natomiast w grupie B grali  uczniowie szkół podstawowych. Turniej przeprowadzono na dystansie 7 rund z tempem gry 10 minut dla zawodnika na partię. 

W grupie A czołowe miejsca zajęli: Knitter Tomasz – 7 pkt., Olszewski Oskar – 6 pkt., Młyński Szymon – 4,5 pkt. Z grona uczestników turniejowej grupy A nagrodzono najlepszych gimnazjalistów. Najlepszą zawodniczką w tej kategorii okazała się  Agata Młyńska, na II miejscu uplasował się Miłosz Załucki, a miejsce III zajął Stanisław Grochal.

            Z kolei w grupie B zwycięzcą został Dominik Kobiela, który zgromadził 7 pkt. z 7 partii. Na II miejscu z dorobkiem 4 pkt. uplasował się Mateusz Grochal. Miejsce III zaś wywalczył Adam Lis z dorobkiem 3 pkt.

            Zwycięzcy rozgrywek zostali uhonorowani statuetkami, medalami, dyplomami                          i nagrodami rzeczowymi. Nagrodzono również za integrację środowiska szachowego osoby niepełnosprawne uczestniczące w rozgrywkach, a także nagrodzono najmłodszego oraz najstarszego uczestnika turnieju.

Warto dodać, że turniej przebiegał w miłej atmosferze, a zawodnicy rywalizowali ze sobą w sportowym duchu fair – play. Sędzią zawodów był Zdzisław Pelowski z Lipusza, instruktor szachowy prowadzący zajęcia szkółki szachowej przy KOSiR w Kościerzynie. Wszystkie chętne osoby, które chciałyby uczestniczyć w zajęciach szkółki zapraszamy we wtorki od godziny 16 do siedziby KOSiR przy ul. Kamiennej 7.

            Ze szczegółami turnieju szachowego oraz klasyfikacją końcową rozgrywek można zapoznać się pod podanymi poniżej linkami:

II Turniej Szachowy Kościerskiej Szkółki Szachowej 2016 – grupa A

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_7093/


II Turniej Szachowy Kościerskiej Szkółki Szachowej 2016 – grupa B

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_7094/

Więcej zdjęć z turnieju na naszym profilu: www.facebook.com/kosirkoscierzyna

Organizatorami turnieju byli: Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościerzynie oraz Mobilna Szkoła Szachowa „Pelmat” z Lipusza. 

Tekst oraz grafika w artykule zostały przygotowane przez Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji z siedzibą przy ul. Kamiennej 7 w Kościerzynie.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu oraz zawarte w nim materiały.

Dodaj komentarz

Niedopuszczalne jest umieszczanie na forum, treści naruszających obowiązujące prawo,zasady współżycia społecznego lub dobre obyczaje, zawierających treści naruszające prawa i dobra osobiste osób trzecich, dyskryminujące płeć, rasę, narodowość, język czy religię oraz nawołujące do przemocy, a także treści o charakterze reklamowym. Zabrania się również umieszczania na forum artykułów skopiowanych z innych mediów bez zgody ich autorów. Niedopuszczalne jest umieszczanie na forum treści o charakterze komercyjnym, promującym ofertę komercyjnych stron www, produktów, usług itp. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu SportowaKoscierzyna.pl. Redakcja ani Wydawca nie ponoszą odpowiedzialności za publikowane treści. Administrator forum ma prawo usunąć całość lub część wpisów łamiących ten regulamin, a ich autorom zablokować możliwość uczestnictwa w dyskusjach na forum. Uczestnictwo w dyskusji, oznacza akceptację powyższego zapisu

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Facebook

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie ze strony oznacza akceptację wykorzystywania plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Polityka prywatności - czytaj